Vítězství „A“ týmu ve Varnsdorfu se nerodilo snadno

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa  3:4 (1:0, 2:3, 0:1)

KLM pokračovala o víkendu už 14. kolem. Začíná boj o každý bod, který rozhodne o postupu do play-off.

V neděli jeli českolipští hokejisté do Varnsdorfu. Domácí, ač v tabulce předposlední, podali solidní výkon a body přenechali českolipským až po velkém boji.

Hned od začátku si oba gólmani vcelku zachytali, hosté převzali postupem času iniciativu, ale naráželi na pozorného Březnu v domácí brance. V zápalu boje zapomínali českolipští občas bránit a Varnsdorf několikrát nebezpečně zahrozil. Přesně podle tohoto scénáře padl první gól utkání v 9. minutě. Bohatého v českolipské brance překonal Rubeš. Českolipští většinou stříleli zdálky a jejich pokusy si domácí brankář vychutnával. S přibývajícími minutami se souboj mezi českolipskými střelci a domácím gólmanem stupňoval. Když se přidala i nejistota v rozehrávce hostí, měl Bohatý o práci postaráno.

Vyrovnanou hru přinesl i začátek druhé části. Vcelku nenápadná střela Falty v 23. minutě znamenala domácí vedení 2:0. Jenže v téže minutě odpověděl Preussler a stav byl 2:1. I dál hosté útočí a opět chybí vzadu. Třetí gól domácích padl po neobvyklé situaci. Byl zraněn českolipský Michajličenko, sudí nechali pokračovat ve hře a domácí se radovali po střele Sasky potřetí. V 31. minutě hráli hosté přesilovku. Tu sice nevyužili, nicméně ihned po jejím skončení po rychlé akci snížil Holčák. Další přesilovku hosté též nevyužili, naopak zachytal si Bohatý. A pak, půl minuty před druhou sirénou vyrobil dosud skvělý Března hrubku a českolipský Bauer neměl problém trefit prázdnou domácí klec. 3:3!

Úvod třetí třetiny se nesl v dlouhodobém oslabení českolipských, jejich hráči se na trestné lavici vydatně střídali. Pak si ale domácí všímali spíš soupeřových útočníků než puku a situace dospěla do luxusní převahy českolipských 5 na 3. Šelmy chytily výhodu za pačesy a výsledkem byl Holčákovův gól v 48. minutě. Hosté otočili zápas. I nadále se domácí spíše bránili a jen zákroky jejich brankáře bránily navýšení skóre. Domácí přitvrdili a výsledkem bylo další jejich oslabení. Nakonec se Varnsdorf , 41 vteřin před koncem třetiny, odhodlal i k power-play. Stav už ale domácí nezvrátili a body po velkém boji nakonec odcestovaly k velké radosti mnoha přítomných českolipských fanoušků k Ploučnici.

Do konce základní části KLM chybí 6 kol. Šelmy se nyní nacházejí na postupovém čtvrtém místě tabulky. Následující utkání odehrají českolipští na svém ledě proti jednomu z favoritů soutěže. V sobotu 6.1. v 16:00 přivítají Slavoj Liberec. S libereckými máme v této sezóně zatím vyrovnanou bilanci a utkání s nimi bývají pokaždé zajímavou podívanou. Přijďte na Tři krále podpořit českolipské Šelmy v honbě za dalšími body.

Branky a asistence:

9. Rubeš (Damnitz), 23. Falta (Matějka), 27. Saska – 23. Preussler (Novák), 33. Holčák (Krupička),

40. Bauer, 48 Holčák (Žák).

Vyloučení: 5 – 6

Diváci: 42

Sestava České Lípy: Bohatý  - Novák, Žák, Dvořák Michajličenko, Rašín, Preussler, Bauer, Holčák, Krupička, Křepelka, Pulda, Zelinger, Šesták.

Další zápasy 14. kola:

HC Lomnice – HC Frýdlant  10:3 (2:2, 2:0, 6:1)

Slavoj Liberec – HC Turnov  6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Dohrávka 13. kola:

Slavoj Liberec – HC Frýdlant  8:4 (1:2, 4:2, 3:0)

Pavel Milt