Vojtěch Němec: Extraliga byla můj sen. Ten se mi splnil

Že i z České Lípy se dá dojít až do hokejové extraligy dokládá příklad Vojtěcha Němce. Už v ní nasbíral v dresu Komety Brno (zahrál si i za Slavii Praha) více jak deset bodů, ale nebýt zranění, které ho poslední dobou trápí, mohlo jich být jistě více. „Je pravda, že v poslední době mě pronásledují zranění, ať už těžší či lehčí. Mám teď za sebou operaci ramene. Měl jsem tříměsíční pauzu. Když už jsem se do toho dostal, tak jsem si naštípl žebro,“ říká sedmadvacetiletý hokejista, který se nedávno stal otcem. „ Ale když jsem na ledě, tak si to užívám, protože extraliga byl můj sen odmala. A teď se mi to splnilo. Já se snažím tu šanci chytit za pačesy a vydržet v extralize co nejdéle.“

Jak dlouho jste hrál v České Lípě?

Začínal jsem tady od pěti let, byl jsem tu tak do páté třídy. Pak se českolipský hokej spojil s děčínským, takže šestou, sedmou třídu jsme odehráli dohromady. A pak se to začalo zase nějak trhat a já zůstal v Děčíně osmou a devátou třídu, a také v dorostu a pak jsem šel do Liberce, kde jsem působil v mládežnických extraligových mančaftech. Když se v Liberci udělala extraliga, tak jsem trénoval párkrát s áčkem, ale do zápasu jsem se nedostal. Do extraligy jsem nakoukl až ve Slavii, kam jsem se dostal z Havlíčkova Brodu, což byla vlastně farma Slavie. Tam jsem byl na tři, čtyři zápasy. Strávil jsem tam všeho všudy měsíc. Byla to taková ta prvotní zkušenost, které si nesmírně vážím. A teď jsem tedy v Brně.“

Zmínil jste Slavii. Jak vzpomínáte na Vladimíra Růžičku?

To je osobnost. Pro to co dokázal jako hokejista či jako trenér. Je to persona, která má přirozenou autoritu. A nejenom u hráčů, ale myslím, že i u celého vedení českého hokeje. Také je na něm vidět, co chce a navíc hokej miluje. Za hokej a zejména za Slavii bude dýchat. Udělá všechno pro to, aby dostal zase Slavii do těch vyšších pater tabulky. A letos se mu to daří, ačkoliv má vlastně mladý mančaft, který ale hraje solidní hokej.

O Brnu se často píše, že má nejlepší fanoušly v extralize.

No já souhlasím. Tam jsou fanatici (úsměv), tam je to úžasné. 7200 je kapacita a já mám takový pocit, že k šesti tisícům jsou vyprodané permanentky. To je neskutečná věc. Ale nejde jenom o fandění na zimáku, ale třeba veškeré autogramiády, co máme, jsou vždycky narvané. Z toho bolí ruce ještě týden poté (úsměv). Ti fanoušci si zkrátka tu cestu za námi najdou, ať jde o jakoukoliv akci. Nehledě na to, že venkovní zápasy jsou kvůli jejich velkému počtu vlastně také domácí.

Celý rozhovor si přečtete na http://www.clsport.cz/article/vojtech-nemec-extraligy-byl-muj-sen-splnil-se-mi

Alex Neugebauer