Z Liberce se A-Tým mužů vrátil bez bodu

PSK Liberec – HC Česká Lípa 7:4 (1:1, 5:2, 1:1)

 

S notně prořídlou soupiskou odjeli v sobotu do Liberce k zápasu 5. kola KLM českolipští hokejisté. Ačkoliv se po první třetině zdálo, že svého soupeře i přehrávají, v druhém dějství pětkrát inkasovali a o výsledku bylo rozhodnuto. Libereckým ulehčil práci i osobní trest kapitána hostů Radka Holčáka.

 

Hosté začali lépe a brankář libereckých Nedvídek si zachytal hned v první minutě po střele Holčáka. Vzápětí  domácí Beníšek a Černý vyzkoušeli i hostujícího gólmana Mikulašíka. Ve čtvrté minutě pálil českolipský Češka jen do brankáře. V 6. minutě našel Zákoutský Kotrče a ten se trefil přesně mezi betony českolipského brankáře. 1:0. Vyloučen byl Zelinka ale jeho brzy vypároval Číž a hrálo se 4 na 4. Mikulašík likvidoval pokusy Kapouna a Černého, srovnat zkoušel Peterka, ale jeho slalom skončil faulem libereckého obránce. V nastalé přesilovce to zkoušel Staněk, ale nepřesně a bez razance. Naopak ujel Kotrč a českolipský brankář měl s jeho technickou střelou dost práce. Vyrovnal až ve 12. minutě Preussler, který objel libereckou branku a nadvakrát procpal puk po Nedvídkovým betonem. Liberec hrál opět ve čtyřech, ale pokusy Ulbrichta ani Zeta gólem neskončily. Nejblíž ke skórování měl Staněk. Jeho střelu Nedvídek neudržel, ale puk v brankovišti nikdo do sítě neposunul. Hosté byli aktivnější, ale branku v této části hry už nedalo ani jedno mužstvo.

 

První vteřiny druhé části patřily opět hostům. Hned dvakrát střílel Preussler. Domácí se pak uklidnili a hned ve 3. minutě slavili druhý gól v českolipské síti. Nahození zpoza modré Mikulašík jen vyrazil, bohužel přesně k Maděrovi, který puk bleskurychle uklidil do brány. Potom útočili hosté, ale srazila je zase hodně laciná branka. Zákoutský od mantinelu poslal puk po zemi na bránu a rázem byl stav 3:1. Prapor hostů zvedl ve 12. minutě Preussler, který zužitkoval nahrávku Češky. 3:2. Ale domácí během pár vteřin opět odskočili na rozdíl dvou gólů. Mikulašíka obloučkem překonal Baran. Po následné diskuzi s rozhodčím přibouchl Holčák dveře střídačky tak mohutně, že byl oceněn osobním trestem za nesportovní chování. Šanci snížit měl tváří v tvář Nedvídkovi Binder, ale nezpracoval přesně Peterkovu nahrávku zpoza brány. V 16. minutě střelu Zákoutského nejistý českolipský brankář opět pouze vyrazil a pro Šebestu už nebyl problém skórovat. 5:2. Za dvě minuty se do odkryté obrany lipských zakousli Maděra se Šebestou a ten vsítil další, už šestý gól domácích. Stav 6:2 vydržel opět jen několik vteřin. Zprava do obranného pásma domácích vletěl Češka a krásnou ranou pod víko uzavřel střelecky bohatou druhou třetinu.

 

Odhodlání upravit nepříznivý stav hnalo českolipské na zteč i po přestávce. Domácí se ale rozhodli, žádné drama nepřipustit a tak byl k vidění zajímavý hokej se šancemi na obou stranách. Přece jen ale navrch měli liberečtí hráči. Všechny jejich střely ale zastavil českolipský brankář. Jeho liberecký protějšek likvidoval pokusy Peterky a Ulbrichta. V páté minutě se hrálo dvě minuty 4 na 4, ale ani víc prostoru na ledě branku nepřineslo. Skóre se měnilo až v minutě osmé. Maděra převzal na červené přihrávku, dvěma rychlými kroky nechal za sebou oba lipské obránce a nikým neobtěžován pohodlně zvýšil na 7:3. Odpovědět mohl takřka ihned Peterka, ale ve vyložené šanci nezpracoval puk. 12. minuta přinesla další přesilovku hostů, ale ačkoliv ti měli puk na holích dlouhé vteřiny, nikdo se ke střele neodhodlal. Zkusil to až Zet, ale jeho viditelnou střelu chytil Nedvídek efektně lapačkou. Po přesilovce prokličkoval až k bráně domácí Černý, ale gól z toho nebyl. Z protiútoku se naopak trefil Češka a korigoval stav na 7:4. Právě on a Preussler byli v této fázi nejvíc nebezpeční pro libereckou obranu. Domácí si ale závěrečné tři minuty již zkomplikovat nenechali a v pohodě dokráčeli k pohodlnému vítězství.

 

Porážka České Lípy zahýbala tabulkou. Českolipští se propadli na třetí místo, kromě PSK je přeskočil i Frýdlant. Je vidět, že letošní KLM je hodně vyrovnaná a každý bod se počítá. Šelmy mají o víkendu volno a nastoupí až 16. listopadu, opět ve Svijanské aréně, tentokrát proti VTJ Liberec.

 

Branky a nahrávky: 6. Kotrč (Zákoutský Jan, Maděra), 23. Maděra, 26. Zákoutský Jan (Šebesta, Zákoutský Jiří), 32. Baran (Maděra), 36. Šebesta (Zákoutský Jiří), 38. Šebesta (Maděra, Baran), 48. Maděra. - 12. Preussler, 32. Preussler (Češka), 38. Češka  (Peterka,Rašín), 56. Češka (Peterka)

Vyloučení: 6 – 2 (navíc Holčák CL 10m osobní trest)

Diváci: 42

Sestava Č. Lípy: Mikulašík – Zet, Ulbricht, Staněk, Rašín, Binder, Zelinka, Holčák, Peterka, Preussler, Češka.

Report: Pavel Milt

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.