Z Liberce si českolipští přivezli potupnou třináctku

VTJ Ještěd Liberec – HC Česká Lípa  13:6 (3:1, 4:2, 6:3)

 

V neděli večer se českolipští hokejisté utkali v Liberci se silným týmem VTJ. Stejně jako v domácím utkání skončil duel vysokým vítězstvím libereckých, kteří předčili českolipské v rychlosti i produktivitě. Opět se nedařilo zadním řadám a domácí si s chutí zastříleli.

 

Začátek zápasu přinesl vyrovnaný hokej se šancemi obou týmů. Hosté se brzy osmělili a střely Holčáka a Řezáče jen těsně minuly libereckou branku. Na druhé straně se do šance dostal hbitý Šnajdr, ale Andrýsek udržel klid a vychytal ho. V osmé minutě hrála Lípa přesilovku, po ostřelování brankoviště domácích ale zapomněla na Šnajdra, který ujel všem a dostal domácí do vedení. Poté se nechali zbytečně  vyloučit Čapek a Čižmar a v přesilovce 4 na 3 se prosadil liberecký Duda. Stav byl v 11. minutě 2:0. V patnácté minutě šel vychladnout na dvě minuty Flekl, ale kromě Tomíčka nikdo lipského gólmana neohrozil. Necelé dvě minuty před koncem se prosadili i hosté. Na 1:2 snižoval po mele před brankou Veber. Radost hostům zkazil po 63 vteřinách Tomíček. Mazácky objel bránu a zasunul puk k tyči za beton Andrýska. První třetina skončila 3:1.

 

Minutu po návratu z kabin dotlačil puk do sítě VTJ Čapek a hosté vycítili šanci. Bohužel, přečíslení dva na jednoho nevyužili Flekl s Peterkou. Pak se iniciativy ujali opět domácí a v sedmé minutě při signalizovaném vyloučení Flekla dal Šesták čtvrtý liberecký gól. V českolipské brance vystřídal Andrýska Karásek. Ještě jednou se lipští dostali na rozdíl jednoho gólu, když Peterka krásně zužitkoval nahrávku Holčáka. 4:3. Ve dvanácté minutě hosté chybovali na své modré a toho okamžitě využil domácí Šnajdr. 5:3. O tři minuty později sklepl  odražený puk po střele Šestáka do branky Burkoň a bylo prakticky po zápase. Odpovědět chtěl Preussler, ale jeho slaboučká střela nebyla pro libereckého brankáře vůbec nebezpečná. Prakticky z protiútoku se vojáci trefili posedmé. Následně byl vyloučen Flekl, navíc po protestech vyfasoval ještě osobní trest. Minutu nato ho následoval Peterka a domácí hráli 5 na 3. Další zásah už hostům do kabin nepřibalili a stav zůstal 7:3

 

Utkání bylo rozhodnuté, Peterka si po přestávce v klidu doseděl svůj trest. Prosadit se snažil Hau, ale mířil pouze do brankáře domácích. Trefili se na druhé straně Dvořák a Šesták a desítka byla na spadnutí. V 5. minutě se prosadil Preussler a snížil na 4:9. Na 10:4 zaokrouhlil skóre Tomíček, jehož střela zpoza modré propadla českolipskému gólmanovi mezi betony a puk se došoural za brankovou čáru. Minutu na to Preussler využil vybídnutí Vebera a rozvlnil síť za Tomíčkem popáté. Vojáci zvolnili a hosté z Lípy se nastěhovali před jejich bránu. Po střele Holčáka si o puk řekl Vojta Staněk a zavěsil. 10:6! V 11. minutě neuhlídal Herzog Tomíčka a ten došel s pukem až do branky hostů. Dvanáctému zásahu VTJ předcházela obrovská chyba hostujícího gólmana při rozehrávce za brankou. Peterka pak  z metru minul prázdnou klec libereckých. Pět minut před koncem hráli domácí přes minutu a půl 5 na tři, ale bez využití. Střely Češky, Preusslera ani Vebera domácí brankář kryl, zato se prosadil na druhé straně počtvrté Tomíček a dvě minuty před koncem dal výsledku definitivní podobu 13:6.

 

Branky a nahrávky:

9. Šnajdr (Psota), 11. Duda (Svoboda, Urban), 20. Tomíček (Horáček),27. Šesták (Urban), 32. Šnajdr (Tomíček, Psota), 35. Burkoň  (Šesták, Chládek), 37. Dvořák (Šesták), 42. Dvořák (Tomíček, Šnajdr), 43. Šesták (Dvořák, Horáček), 47. Tomíček (Dvořák), 51. Tomíček, 52. Svoboda, 58. Tomíček (Šnajdr) – 19. Veber K. (Preussler),22. Čapek (Peterka), 28. Peterka  (Holčák, Čapek), 45. Preussler  (Veber K.), 47. Preussler (Veber K., Staněk), 50. Staněk (Peterka, Holčák)

Vyloučení: 2 – 8

Diváci: 12

Vývoj skóre: 2.0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 9:3, 9:4, 10:4, 10:6, 13:6.

Pavel Milt

 

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.