Herní model A-Tým pro sezonu 2023/2024

Účastníci KLM                                                  Pevné začátky                   Zimní stadion

 

HC Lomnice nad Popelkou                                          18:00                                     ZS Lomnice nad Popelkou

HC Frýdlant                                                              18:00                                     ZS Frýdlant

HC Česká Lípa                                                           18:00                                     ZS Česká Lípa

HC TS Varnsdorf                                                        18:00                                     ZS Varnsdorf

HC Turnov 1931                                                        18:00                                     ZS Turnov

HC Autocentrum Jičín                                                 18:00                                     ZS Jičín

TJ HC Jablonec n.N.                                                    18:00                                     ZS Jablonec n.N.

HC Gepardi Jablonec n.N.                                            18:00                                     ZS Jablonec n.N.

 

Počet utkání                      :                              84 - 105

Hrací dny                          :                             soboty, neděle, státní svátky

Začátek soutěže                :                              24.9.2023           

Konec Zákl. č. soutěže       :                              18.2.2024

 

Termíny play-off

Čtvrtfinále                          :                              23.2.,25.2. a 28.2.2024

Semifinále                          :                              1.3.,3.3.,6.3.,8.3. a 10.3.2024

Finále                                :                              15.3.,17.3.,20.3.,22.3. a 24.3.2024

                                

Systém soutěže

 

1. část:

- 8 družstev se utká tříkolově každý s každým,

 

Utkání 1. části soutěže se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 SDŘ, bez použití bodu 2) článku 403 SDŘ . Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ, bez použití písmena a) článku 407 SDŘ.

Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

 

2. část:

a) – Čtvrtfinále KLM:

- družstva umístěná po skončení 1. části „KLM“ - na 3. - 6. místě sehrají čtvrtfinále na 2 vítězná utkání. (dle vylosování 3 se 6, respektive 4 s 5 týmem po 1. části KLM) První a případně třetí utkání se hraje u lépe umístěného družstva po 1. části - „KLM“, družstva umístěná po skončení 1. části „KLM“ - na 1. a 2. místě postupují přímo do semifinále.

 

b) – Semifinále KLM:

- družstva umístěná po skončení 1. části „KLM“ - na 1. - 2. místě sehrají semifinále na 3 vítězná utkání s vítězi utkání čtvrtfinále. (dle vylosování 1 se 4, respektive 2 se 3 týmem po 1. části KLM) První, třetí a případně páté utkání se hraje u lépe umístěného družstva po 1. části - „KLM“.

 

c) - Finále o 1. a 2. místo:

- vítězná družstva v semifinále se utkají o 1. a 2. místo „KLM“ na 3 vítězná utkání. První, třetí a případně páté utkání se hraje u lépe umístěného družstva po 1. části soutěže. Poražené družstvo získává 2. místo v KLM pro sezónu 2023-2024 a obdrží stříbrné medaile. Vítězné družstvo získává 1. místo v KLM pro sezónu 2023-2024 a obdrží putovní pohár a zlaté medaile, čímž zároveň získává právo účasti v kvalifikaci o II. ligu ČR pro sezónu 2024-2025.

 

d) - O 3. a 4. místo:

- poražená družstva v semifinále nehrají o 3. a 4. místo „KLM“ . Proto 3. místo a tím bronzové medaile získává lépe umístěné družstvo po 1.části (základní části) KLM 2023 - 2024.

 

Utkání 2. části – 2a), 2b) a 2c), tedy „čtvrtfinále KLM, semifinále KLM a finále KLM o 1. a 2. místo“ se hrají do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ, s tím, že není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy desetiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ.

V případě rozhodujícího třetího utkání čtvrtfinále a pátého utkání dané série, tedy semifinále a finále o 1. a 2. místo, následuje bezprostředně po skončení utkání 15 minutová přestávka s úpravou ledové plochy a následně se hraje dvacetiminutové prodloužení v počtu pěti Hráčů v poli a jednoho brankáře, družstva si před prodloužením mění strany. Pokud nepadne branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání, nájezdy provádí pět různých Hráčů do pole z každého družstva dle čl. 407 SDŘ. Družstvo, které vstřelí branku v prodloužení, popřípadě zvítězí v samostatných nájezdech, stává se vítězem utkání.

 

 

Technické normy

- V soutěži startují hráči ročníku narození 2003 a starší, start mladších hráčů v soutěži Krajské ligy mužů je povolen pouze v souladu s čl. 219 odst. 1. SDŘ, a to bez omezení jejich počtu.

- Start cizinců v soutěži KLM Libereckého kraje 2023 – 2024 není omezen.

- Družstvo nemusí přikládat k „Zápisu o utkání“ potvrzení o ostaršení hráčů. (SDŘ čl. 219)

- Pořádající a hostující klub mají za povinnost před utkáním vyplňovat zápis o utkání v elektronickém systému malého hokejového zápisu, který jsou po vytištění povinni podepsat. Po utkání mají oba kluby za povinnost spolu se zapisovatelem dokončit a uzavřít elektronický malý hokejový zápis, který musí podepsat přiděleným kódem k tomu určeným.

- Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 138 ze dne 8. 9. 2022 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře, kterým může být i para medik (student VŠ) po absolvování příslušných zkoušek

- Pořádající Klub je povinen před utkáním KLM Libereckého kraje předat 5 ks vstupenek na příslušné utkání KLM Libereckého kraje pro potřeby hostujícího družstva.

- Domácí družstvo nastupuje k utkání ve světlých dresech, hostující družstvo v tmavých dresech, v případě nutnosti je povinností domácího družstva barvu dresů změnit.

- Rozbruslení družstev trvá 20 minut a mužstva nastupují na rozbruslení 40 minut před začátkem utkání s následnou úpravou ledové plochy před začátkem utkání. Pořádající mužstvo má za povinnost zajistit pro obě mužstva dostatečný počet kotoučů na rozbruslení. (30 na mužstvo)

- V soutěži KLM Libereckého kraje hráči družstva nemusí mít stejnou barvu helem a kalhot. (výjimka z Pravidla č. 40, odst. i)

- Pro start v play-off musí mít každý hráč, který přijde do mužstva po 31.12.2023 odehráno 30% utkání v základní části soutěže, což je 7 utkání.

- Evidence trestů dle čl. 529, odst. 1 SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.

Copyright © 2012 - 2014, HC Česká Lípa o. s.